Csurgai-Horváth Valéria
A drága nagymamám, aki rendkívül ügyes, tevékeny, dolgos, szorgos volt, nagyon sok mindenhez értett, már egészen kicsi lány koromban megtanított kézimunkázni. Tőle tanultam horgolni, hímezni, varrógéppel varrni. 3 éve, 2018 őszén elkezdődött nálam az amigurumi "őrület".Elhatároztam, megtanulom ezt a technikát, és rengeteg apróságot fogok horgolni az unokámnak, magamnak, és másoknak ajándékba. Egy könyvtári kézműves foglalkozáson megtanultam, azóta rengeteg tündéri, vidám kis állatka "esett le" a horgoló tűmről. Nagyon élvezem készíteni, elajándékozni. Nagy öröm látni, hogy tetszik a megajándékozottnak. Számomra ez a kézimunkázás varázslata.
Krainhoffer Tamás Károlyné
Nyugdíjas óvónő vagyok. Három gyerekem van és három unokám. Édesanyám sokat varrt, hat gyermeket öltöztetni komoly kihívást jelentett abban az időben. Gyerekként belekóstoltam a különböző kézi és gépi varrási technikákba. Szeretek kiegészítőket készíteni pl: ékszereket, táskákat, különböző anyagokból, különböző technikákkal. Nagyon érdekel az újrahasznosítás lehetősége pl: székek, asztal ruhák, táskák. Szeretek közösségben alkotni, inspirálni másokat. Én magam sokat tanulok ezeken az összejöveteleken, mindig kapok valamit, amiből tovább alkothatok valami újat.
Nyitrainé Pásztor Mária Ágnes
Nagy családban nőttem fel. Édesanyám elkezdte megmutatni az első láncszemeket. Amikor megszületett az első unokám akkor ismerkedtem meg az amigurumi figurák horgolásával. /japán technika, horgolt, kötött kitömött játékfigurát jelent. / Sok játékot sikerült horgolni az unokáimnak, leginkább állatokat és babákat. Szeretném megemlíteni Dr. Gulyás Antalné, Ági nevét, akitől megtanultam a fonal szeretetét azt, hogy milyen sokféle dologra lehet a fonalat felhasználni, lehet belőle csodákat alkotni és készíteni, nem csak horgolással, hanem fonással, szövéssel ... A munkám során több kisgyermekkel sikerült megszerettetnem a horgolást.
Sziliné Molnár Klára
Gyerekkoromban édesanyám és nagynéném mellett játszva tanultam meg varrni, kötni, horgolni. A kézműveskedés kikapcsolódást, feltöltődést jelentett számomra az aktív időszakomban. Eredménye gyerekeim, környezetem számára egyedi ruhadarabokat, kiegészítőket jelentett. A papír egyszerű, mindig kéznél lévő alapanyag. A rátalálás után rövid időn belül meghajtogattam a könyvtárban fellelhető origamis könyvek mindegyik modelljét. Beléptem a Magyar Origami Körbe. Örömet jelent számomra, ha bemutathatom munkáimat és tudásomat megoszthatom másokkal. „A gomba alatt” című Vlagyimir Szutyejev mese ihlette kompozíciót és néhány korábbi hajtogatásom modelljét hoztam el, amelyek nagyon sok mesében szerepelnek. A gombás mesére a legfrissebb szerelmem, a gombagyűjtési szenvedélyem miatt esett a választásom. Ez az aranyos kis mese bepillantást enged a természet rejtélyes teremtményei, a gombák világába.
Pintér Istvánné bemutatója a Tolnai Utcai Tagkönyvtárban. (A program regisztrációhoz kötött.)
2024. november 20. (szerda) 17:00
Schneider Beáta beszélget Táborosi Zsuzsa történésszel készülő könyvéről a Tolnai Utcai Tagkönyvtárban.
2025. január 20. (hétfő) 17:00
Pintér Istvánné alkotásai a Tolnai Utcai Tagkönyvtárban.
Megtekinthető: 2024. november 5. és 30. között.
Képeslapkiállítás Sárosi István gyűjteményéből a Tolnai Utcai Tagkönyvtárban.
Megtekinthető: 2024. október 1. és 31. között.