Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hírek, események

Mesteri mesék

Amikor a felhívás címét ki kellett találni, megmondom őszintén: bajban voltam. Annyira behálózza mindennapjainkat a mesterséges intelligencia, hogy igazán nehéz valami olyan frappáns, jellegzetes, azonnal beazonosítható dologra gondolni, amire ő már ne gondolt volna - széljegyzet: valóban érdemes megszemélyesíteni? Óriási dilemma ez számomra -, mégis szükség volt egy (pestiesen szólva) tuti bemondásra. Megkértem hát magát a Chat GPT-t, a szöveg így szólt (udvarias vagyok, szépen köszöntem neki): "Üdvözlöm! Kérem, találjon ki egy címet olyan pályázathoz, amelynek feltételei: novellaírás mesterséges intelligencia segítségével, minimum 4000 karakterben, a műfajok pedig dark fantasy, steampunk, klasszikus."

Erre ez a jótét lélek elkezdte nekem írni A bíborkirály könyvtárában című fantasynovellát, amit az első kisebb sokkot követően, miszerint nem tudok vele bánni - hiszen könnyen félreérthető volt a gondolatmenetem, ennyire azért még nem okosak a gépek -, gyorsan végigfutottam és azt kellett megállapítanom, nem is olyan rossz. Sőt. A dolog egyetlen szépséghibája, hogy az oldal bezárása után ez a szöveg elveszett, érdekes módon viszont a konkretizálást követő címadós párbeszéd meg visszakövethető. Talán fél attól, hogy sérülnek a szerzői jogAI? Halvány gőzöm sincs, az viszont biztos, hogy ésszerű használat mellett csodákat (is) lehet művelni vele.

Ezért is hívunk minden vállalkozó kedvű érdeklődőt egy kis kalandra... Írjanak novellát a mesterséges intelligenciát használva, kezdőlökésként megadjuk a műfajokat: steampunk, fantasy, illetve klasszikus. Utóbbi esetében különösen érdekes, hogy vajon milyen lenne egy XVIII-XIX. századi romantikus történet a robotok "szemével." Játsszanak velünk, hiszen a legjobb pályaművek beküldői jutalomban részesülnek!

(Marton Gábor)

További híreink

2025 januárjától a 25 év alattiaknak ingyenes a beiratkozás a Vörösmarty Mihály Könyvtárba és annak tagintézményeibe!

Mi minden történt a Gyermekrészlegen a tavalyi évben?

Albert Csilla legújabb, Találkozzunk valahol című kötetét mutatja be.

2025. január 24. (péntek) 17:00

Társasjáték a Gyermekrészlegen.

A Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete (LÁRKE) szemléletformáló, érzékenyítő programja.

2025. január 15. (szerda) 14:00

Bódog András kollégánk a Fejér Vármegyei Webarchívumról tartott előadást az Országos Széchényi Könyvtárban megrendezett a 404 Not Found – Ki őrzi meg az internetet? konferencián.

Fotók: Visky Ákos László

Hallgasson ránk!

Smartlibrary - Okoskönyvtár

Kvízek

Kívánságkosár

ARANYBULLA-WEBARCHÍVUM

Helyismeret


Filmes-téka

TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2019-00463

EFOP-3.7.3-16-2017-00106

Az én könyvtáram

Közadat